Az utóbbi időben egyre többen érdeklődtök a #digitalsignage megoldások felől. Gondoltunk rátok, és a következő cikksorozatunkban az áltatatok feltett leggyakoribb kérdésekről fogunk írni. Mindenképpen érdemes velünk tartanod!
1. Mi is tudunk TV-t venni, miért lenne jobb a monitor?
Kezdjük a leggyakoribb kérdéssel, hogy miben több a #digitalsignage megoldás/készülékek, mint egy TV. A professzionális signage monitorok éjjel nappal (7/24 órában) működtethetőek, illetve a kijelzőn futó tartalom azonnal módosítható. Ebben a digitális, felgyorsult világban állandó a változás, és eddigi ügyfeleink kiemelt fontosságot tulajdonítanak az azonnali tartalommódosításnak.
Ezen felül egy normál TV-vel szemben a monitorok a magasabb fényerőnek köszönhetően már messziről vonzzák a járókelők figyelmét, hiszen egy normál TV fényereje 350 nits, egy beltéri signage monitor fényereje nagyobb kb. 500 nits, a kirakati és kültéri monitorok pedig extra magas fényerővel bírnak 2.500-4.000 nits, hogy erős napfényben is jól láthatóak legyenek.
Jó hír, hogy már meglévő TV hálózat esetén fel tudjuk okosítani a készülékeket, be tudjuk vonni a központi menedzsment rendszerbe, így nem kell egyből új monitorokat venni, csak ha a TV-k tönkrementek, vagy bővíteni szeretnék a hálózatukat
2. Ki fog foglalkozni a kijelzőkön megjelenő tartalom szerkesztésével?
A Digitális Reklám iránt érdeklődők közül többen is aggódtak a technikai tudás hiánya miatt. Az okoskijelzőnkön megjelenő tartalmak szerkesztése nem bonyolult, felhasználó szintű tudás is elegendő kezelésükhöz. A kijelzőkön megjelenő tartalmat általában a cégeknél dolgozó marketingesek, grafikusok szokták szerkeszteni, de volt már rá példa, hogy az étterem tulajdonos/ügyvezető igazgatója kezelte és frissítette távolról a napi menüt. Találkoztunk olyan cégekkel is, ahol az alvállalkozó marketing, vagy grafikai ügynökség foglalkozik a frissítésekkel. Illetve cégünk szívesen leveszi a terhet a megrendelő válláról, és kezeljük mi a digitális felületeket saját grafikus csapatunk segítségével.
3. Mennyi időt vesz igénybe a szerkesztés?
Természetesen a szerkesztési időre nem lehet konkrét, egzakt választ adni, hiszen a munka mennyiségétől, illetve a gyakorlati tapasztalattól függ. Minél többet gyakorol valaki a szerkesztőfelületen, annál gyorsabban elkészül a módosításokkal. Ha aggódsz a betanulástól, akkor jelezd és segítünk! Minden megrendelőnek ingyenesen tartunk oktatást Budapesten, vagy online és adunk kezelési kézikönyvet. Ha bármilyen nehézségbe ütközik a tartalmat szerkesztő kolléga, telefonon segítséget nyújtunk, illetve igény esetén kezeljük a kijelzőkön megjelenítendő tartalmat.
A FAQ témánknak ezzel még nincs vége! Hamarosan jelentkezünk a 2. résszel. Ha addig is bármivel kapcsolatban kérdésed van, ne habozz felkeresni minket!
Comments